Przepisy Czekoladowe trufle z orzechem laskowym

Składniki

200 g gorzkiej czekolady 70% 

100 g orzechów laskowych 

200 ml śmietany kremówki 

80 g miękkiego masła 

30 g cukru pudru 

Dodatkowo: 

kolorowa cukrowa posypka

Sposób przygotowania

1

Czekoladę rozpuść w misce w kąpieli wodnej PORADA KONTEKSTOWA - KĄPIEL WODNA.

2

Śmietanę wymieszaj z cukrem i zagotuj. Ciepłą wlej do rozpuszczonej czekolady, cały czas mieszając. Wyciągnij miskę z czekoladą z garnka z gorącą wodą i poczekaj aż nieco przestygnie.

3

Do lekko przestudzonej czekolady dodaj masło i wymieszaj. Poczekaj aż całość wystygnie i wstaw do lodówki na 1 godz. Tymczasem upraż orzechy na suchej patelni.

4

Lekko stężałą masę nabieraj porcjami łyżeczką. Do porcji masy wciśnij jeden uprażony orzech i szybko zrób z niej w dłoniach kulkę. Kulkę czekoladową przetocz przez kolorową posypkę. Przygotowane trufle schowaj jeszcze na 20 min do lodówki.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8