Przepisy Czekoladowe trufle z orzechem laskowym

Składniki

200 g gorzkiej czekolady 70% 

100 g orzechów laskowych 

200 ml śmietany kremówki 

80 g miękkiego masła 

30 g cukru pudru 

Dodatkowo: 

kolorowa cukrowa posypka

Sposób przygotowania

 alt=
1

Czekoladę rozpuść w misce w kąpieli wodnej PORADA KONTEKSTOWA - KĄPIEL WODNA.

 alt=
2

Śmietanę wymieszaj z cukrem i zagotuj. Ciepłą wlej do rozpuszczonej czekolady, cały czas mieszając. Wyciągnij miskę z czekoladą z garnka z gorącą wodą i poczekaj aż nieco przestygnie.

 alt=
3

Do lekko przestudzonej czekolady dodaj masło i wymieszaj. Poczekaj aż całość wystygnie i wstaw do lodówki na 1 godz. Tymczasem upraż orzechy na suchej patelni.

 alt=
4

Lekko stężałą masę nabieraj porcjami łyżeczką. Do porcji masy wciśnij jeden uprażony orzech i szybko zrób z niej w dłoniach kulkę. Kulkę czekoladową przetocz przez kolorową posypkę. Przygotowane trufle schowaj jeszcze na 20 min do lodówki.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 3.12.2019-24.12.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4