Przepisy Czekoladowe tetriminy

Składniki

220 g mąki

2 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia

300 g mlecznej czekolady

75 g masła

2 jajka

100 g cukru pudru

1/2 łyżeczki soli

70 ml mleka

słoiczek dżemu porzeczkowego

Na krem:

100 g mascarpone

70 g cukru pudru

Na polewy:

150 ml śmietany 30%

300 g białej czekolady

barwniki spożywcze

Opis

Mąkę mieszamy z proszkiem do pieczenia i solą.

W kąpieli wodnej rozpuszczamy czekoladę, masło i mleko. Odstawiamy na bok. Na garnku z gotującą się wodą ustawiamy czystą miskę, wbijamy do środka jajka, dodajemy cukier puder i całość miksujemy na wysokich obrotach, aż masa stanie się jasna i puszysta oraz potroi swoją objętość.

Mąkę zaczynamy miksować na niskich obrotach, dodając stopniowo masę jajeczną. Gdy składniki się połączą, dodajemy do masy rozpuszczoną czekoladę. Całość miksujemy, aż masa będzie miała jednolitą konsystencję.

Blachę o wymiarach 20 x 25 cm smarujemy masłem, przekładamy do niej ciasto i pieczemy w temperaturze 180°C około 30 minut (do suchego patyczka).

Upieczone ciasto odwracamy spodem do góry i studzimy na kratce. Gdy ostygnie, przekrawamy na pół i środek smarujemy grubą warstwą dżemu.

Przy pomocy linijki i noża zaznaczamy na wierzchu ciasta kratkę o wymiarach 2,5 x 2,5 cm. Korzystając z tak przygotowanego szablonu, wycinamy nożykiem kształty tetriminów i ponownie układamy je na kratce (tak, by polewa, którą będziemy je dekorować miała gdzie ściekać).

Mascarpone miksujemy z cukrem pudrem. Tak przygotowanym kremem smarujemy wierzch i boki tetriminów, maksymalnie wygładzając powierzchnię.

W rondelku podgrzewamy śmietankę. Gorącą śmietankę dzielimy na równe porcje. Do każdej porcji dodajemy odrobinę barwnika, mieszamy, a następnie wrzucamy czekoladę (na każde 15 ml śmietanki dodajemy 30 g czekolady) i mieszamy, aż się rozpuści.

Gotowymi polewami dekorujemy tetriminy, rozprowadzając polewy równo po powierzchni i bokach.

Schładzamy w lodówce.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8