Przepisy Czekoladowe rożki z sorbetem

Składniki

100 g czekolady mlecznej lub gorzkiej

15 ml śmietanki kremówki

50 g twarożku

20 g masła

250 g mrożonych truskawek

30 g cukru

Sposób przygotowania

1

Do metalowej miski wlej śmietankę i wrzuć połamaną czekoladę. Wstaw miskę z czekoladą do gorącej kąpieli wodnej PORADA KONTEKSTOWA - KĄPIEL WODNA. Delikatnie mieszając, poczekaj, aż czekolada się rozpuści i wyciągnij ją z kąpieli. Kiedy czekolada lekko przestygnie, dodaj masło i delikatnie wymieszaj. Czekoladę wlej do mocnego woreczka.

2

Obetnij sam koniuszek narożnika woreczka wypełnionego czekoladą. Na papierze do pieczenia lub folii narysuj czekoladą dwanaście jednakowych trójkątów. 

3

Kiedy kontury trójkątów lekko stężeją, wypełnij środki. W międzyczasie możesz zanurzać woreczek z czekoladą w ciepłej wodzie, wtedy czekolada nie zamieni się w słodką grudę.

4

Z papieru do pieczenia zagnij podstawkę do zlepienia rożków i ułóż w niej leżący ostrosłup z zastygniętych trójkątów. Leżące brzegi zlep płynną czekoladą. Następnie obróć rożek na bok i zlep trzecią krawędź.

5

Zamrożone truskawki zmiksuj z cukrem i twarożkiem. Powstały sorbet nałóż do czekoladowych rożków i natychmiast podawaj.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 26.03-1.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8