Przepisy Czekoladowe ptysie

Składniki

1 szklanka mąki

1 szklanka wody

3 łyżki masła lub margaryny

5 dużych jaj

przyprawy: sól

Dekoracja:

cukrowa posypka

lentilki

1 opakowanie polewy czekoladowej

Opis

Mąkę przesiej przez sitko. W dość wysokim rondelku zagotuj wodę z masłem i szczyptą soli, a następnie wsyp mąkę i rozcieraj, aż znikną wszystkie gródki.

Kiedy ciasto zacznie odchodzić od brzegów naczynia i zrobi się szkliste, zdejmij rondelek z ognia i ostudź. Następnie wbij do masy po kolei po jednym jajku, cały czas ucierając. Masa powinna być gładka i miękka (możesz dodać pół łyżeczki proszku do pieczenia).

Tak przygotowaną masę nakładaj łyżką do papilotków do wypieków, do 1/3 lub 2/3 wysokości. Piecz przez 20 - 30 min w piekarniku nagrzanym do temperatury 220° (nie otwieraj piekarnika przez pierwsze 15 min, gdyż tak delikatne ciasto gwałtownie opadnie). Po ok. 20 min otwórz na chwilkę piekarnik i wypuść z niego nagromadzoną parę, a następnie zamknij i dosusz ptysie jeszcze przez ok. 15 – 18 min w temperaturze ok. 170°. Wyjmij, lekko przestudź i polej czekoladą (gotową polewą z gorzkiej czekolady z woreczka). Na koniec posyp babeczki posypką, a na środek połóż kolorową lentilkę. Tak przygotowane ptysie cudownie udekorują świąteczny stół.

Z podanych składników przygotujesz ok. 15 ptysiów.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11.2019-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11.2019-26.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4