Przepisy Curry z warzywami na bazie ziemniaków z chutneyem

Składniki

500 g małych ziemniaków

400 ml mleka kokosowego

1 żółta cukinia

1 czerwona papryka

1 marchewka

1 cebula

1 łyżka zielonej pasty curry

1 łyżeczka kuminu

1 łyżeczka kurkumy

1 łyżka sosu sojowego

1 łyżka oleju

2 łyżki sosu chutney z mango i morelą Tesco finest*

świeża kolendra

papryczka chili

limonka

Opis

  • Curry to jedno z typowych dań jednogarnkowych, które często stanowią wyzwanie podczas serwowania i dekoracji. Połączenie wszystkich składników w jednym naczyniu nie ułatwia eksponowania ich walorów. Warto postawić na jeden wybrany element dania i wyeksponować go.
  • W przypadku curry zdecydowanie warto postawić na jego kolor - słoneczny i pozytywny. Podkreślamy kolor na zasadzie kontrastu, używając różnokolorowych dodatków - kolendry, chili i limonki. Warto też postawić na prostą biało-czarną porcelanę, która podkreśla danie i nie dominuje.
  • Chili, limonka i kolendra dodane do dania na końcu, oprócz funkcji dekoracyjnej, finalnie wykańczają danie i podkreślają smak swoją świeżością.

Sposób przygotowania

1

W garnku rozgrzewamy olej i szklimy na nim pokrojoną w półplasterki cebulę.

2

Następnie dodajemy pastę curry i kumin - podsmażamy przez chwilę.

3

W międzyczasie przygotowujemy warzywa - ziemniaki kroimy na połówki (większe na ćwiartki), marchew i cukinię na plastry, a paprykę w paski.

4

Do garnka dodajemy szklankę wody, mleko kokosowe, kurkumę, chutney, sos sojowy i ziemniaki - gotujemy na małym ogniu, aż ziemniaki zmiękną.

5

Następnie dodajemy marchew i paprykę - gotujemy około 4-5 minut.

6

Na koniec cukinia - gotujemy jeszcze 3-4 minuty.

7

W międzyczasie przygotowujemy dodatki - limonkę kroimy na kawałki, oddzielamy listki kolendry i kroimy papryczki chili.

8

Curry serwujemy z przygotowanymi dodatkami.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8