Przepisy Cukrowe ciasteczka kibiców

Składniki

100 g mąki pszennej

150 g mąki kukurydzianej

50 g miodu

100 g masy marcepanowej

150 g zimnego masła

biała, czarna i czerwona masa cukrowa

2 łyżki cukru pudru

odrobina wody

Opis

Wszystkie składniki umieszczamy w naczyniu i zagniatamy na gładkie ciasto. Ciasto lekko spłaszczamy, owijamy folią spożywczą, schładzamy w lodówce przez kilka godzin.

Zimne ciasto rozwałkowujemy na grubość około 5 mm. Wycinamy z niego kółka oraz prostokąty.

Pieczemy w temperaturze 180°C przez około 10-12 minut, aż do zrumienienia na brzegach. Studzimy na kratce.

Z białej i czerwonej masy cukrowej formujemy cienkie, długie wałki, które rozwałkowujemy na papierze do pieczenia na grubość około 2-3 mm. Obcinamy brzegi wałków, układamy paski z masy cukrowej obok siebie (tak, by utworzyła się flaga), a następnie przycinamy na długość oraz szerokość kruchych ciasteczek.

Na papierze do pieczenia rozwałkowujemy czarną masę cukrową. Wycinamy z niej niewielkie sześciokąty (Jeśli mamy taką małą foremkę, warto jej użyć. Można także stworzyć taką foremkę z kawałka aluminiowej foremki do pieczenia lub wycinać nożykiem).

Osobno rozwałkowujemy sporą ilość białej masy cukrowej.

Cukier puder mieszamy z odrobinką wody, tworząc gęsty lukier.

Na białej masie układamy czarne sześciokąty (przyklejając je na lukier), tworząc wzór piłki nożnej. Tępą stroną noża odciskamy w białej masie kształty pozostałych sześciokątów.

Okrągłą foremką wycinamy z przygotowanej masy kółka – piłki.

Przygotowane wcześniej cukrowe flagi oraz piłki przyklejamy przy pomocy lukru do ciasteczek.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 21.11-27.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11.2019-26.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4