Przepisy Cukinia w glazurze z gorczycy i cebulek w pikantnej zalewie

Składniki

1 cukinia 

5 cebulka wiosenna

1 łyżeczka gorczycy 

50 ml octu winnego

100 ml wody 

40 g cukru 

15 g soli

5 ziaren pieprzu czarnego

1/2 papryki chilli 

2 liście laurowe 

2 ziela angielskie

Opis

Warzywa umyj i pokrój w słupki. Jeśli do przetworów używasz małych słoików, musisz dobrać odpowiedniej długości cukinię, by pasowała do wysokości słoika. Układaj przemiennie cukinię i dymkę, a pomiędzy paseczki ostrej papryczki.

W rondelku zagotuj 100 ml wody i 50 ml octu ( 2:1), dodaj sól, cukier i pozostałe przyprawy. Zagotuj zalewę i od razu, póki jest wrząca, zalej warzywa w słoiku. Zakręć słoik i odwróć do góry dnem, aby się dobrze zamknął. Odstaw na ok. 5 minut.

Na dnie szerokiego rondelka ułóż szmatkę kuchenną. Wstaw słoiki i dopiero wlej wodę do ok. 3/4 wysokości. Zakryj pokrywką i wstaw do gotowania. Jak tylko woda zawrze, zmniejsz ogień i gotuj tak słoiki przez 20 minut. Po tym czasie wyjmij i odstaw ponownie do góry dnem, aż ostygną. Tak przygotowana cukinia może stać kilka miesięcy w chłodnym miejscu bez dostępu światła. 

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8