Przepisy Crostini z pieczonym indykiem i sosem tuńczykowym

Składniki

8 kromek bułki pszennej

100 g fileta z indyka

170 g tuńczyka w kawałku w zalewie naturalnej

20 ml oliwy z oliwek

80 g majonezu

1/4 cytryny

2 gałązki natki pietruszki

30 g kaparów

1/2 cebuli czerwonej

10 g papryki słodkiej

przyprawy: sól, pieprz czarny, mieszanka przypraw do drobi

Dodatkowo:

rękaw do pieczenia

Opis

Indyka przypraw i polej połową oliwy, następnie włóż do rękawa piekarniczego. Rozgrzej piekarnik do temperatury 170° i wstaw mięso do pieczenia. Nalej wodę na blachę w piekarniku – parująca woda sprawi, że mięso będzie soczyste. Po upieczeniu pozostaw indyka w rękawie do ostygnięcia. Następnie pokrój mięso na plasterki i odłóż.

Rada: Nigdy nie wyjmuj mięsa z pieczenia lub gotowania – pozostaw je w sosie czy płynie do ostygnięcia. Dotyczy to wszystkich mięs, szczególnie drobiu i wołowiny.

Bułkę pszenną pokrój na kromki pod kątem, dekoracyjnie. Rozgrzej piekarnik z funkcją grilla. Rozłóż kromki pieczywa na blasze i polej lekko oliwą. Wstaw do zrumieniania z obu stron. W tym czasie otwórz puszkę z tuńczykiem i odciśnij z zalewy. Przełóż do miski, dodaj majonez, sok z cytryny i natkę pietruszki. Miksuj razem na gładki sos. Cebulę obierz i pokrój w krążki. Gotowe grzanki przełóż na półmisek, na każdą kromkę nałóż pieczonego indyka. Łyżką rozsmaruj na mięsie sos tuńczykowy. Do dekoracji kanapek wykorzystaj krążki cebuli. Obok ułóż owoce kapara i listek natki pietruszki. Brzegi crostini obsyp słodką papryką w proszku.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8