Przepisy Croissanty z domowym budyniem i brzoskwiniami

Składniki

2 op. ciasta francuskiego

1–2 brzoskwinie

1 jajko

Budyń:

1 i 1/2 szkl. mleka

2 żółtka

3 łyżki cukru

1 laska wanilii

1 łyżka masła

2 łyżki skrobi ziemniaczanej

Sposób przygotowania

 alt=
1

Wyskrob ziarenka wanilii. Do rondelka przełóż połówki laski wanilii, ziarenka wanilii, cukier, 1 szklankę mleka oraz masło. Całość zagotuj i przecedź.

 alt=
2

Pozostałe pół szklanki mleka połącz z żółtkami i skrobią ziemniaczaną za pomocą trzepaczki.

 alt=
3

Dodaj do przecedzonego i lekko gotującego się mleka. Zmniejsz płomień na minimum. Dokładnie wymieszaj całość. Po zagotowaniu się budyniu, zdejmij go z ognia i przestudź.

 alt=
4

Z ciasta francuskiego wytnij koła, wykorzystując np. talerz.

 alt=
5

Przekrój koła na 4 części.

 alt=
6

Pokrój brzoskwinię na średniej grubości półplasterki.

 alt=
7

Na szerszych krańcach ciasta ułóż brzoskwinie oraz po 1 łyżce budyniu. Zawiń rogaliki.

 alt=
8

Gotowe rogaliki ułóż na wyłożonej papierem do pieczenia blaszce i posmaruj rozmąconym jajkiem. Piecz je w nagrzanym do 220°C piekarniku (z funkcją góra-dół) przez 25–30 minut do zarumienienia.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11.2019-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11.2019-26.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4