Przepisy Croissanty z domowym budyniem i brzoskwiniami

Składniki

2 op. ciasta francuskiego

1–2 brzoskwinie

1 jajko

Budyń:

1 i 1/2 szkl. mleka

2 żółtka

3 łyżki cukru

1 laska wanilii

1 łyżka masła

2 łyżki skrobi ziemniaczanej

Sposób przygotowania

1

Wyskrob ziarenka wanilii. Do rondelka przełóż połówki laski wanilii, ziarenka wanilii, cukier, 1 szklankę mleka oraz masło. Całość zagotuj i przecedź.

2

Pozostałe pół szklanki mleka połącz z żółtkami i skrobią ziemniaczaną za pomocą trzepaczki.

3

Dodaj do przecedzonego i lekko gotującego się mleka. Zmniejsz płomień na minimum. Dokładnie wymieszaj całość. Po zagotowaniu się budyniu, zdejmij go z ognia i przestudź.

4

Z ciasta francuskiego wytnij koła, wykorzystując np. talerz.

5

Przekrój koła na 4 części.

6

Pokrój brzoskwinię na średniej grubości półplasterki.

7

Na szerszych krańcach ciasta ułóż brzoskwinie oraz po 1 łyżce budyniu. Zawiń rogaliki.

8

Gotowe rogaliki ułóż na wyłożonej papierem do pieczenia blaszce i posmaruj rozmąconym jajkiem. Piecz je w nagrzanym do 220°C piekarniku (z funkcją góra-dół) przez 25–30 minut do zarumienienia.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8