Przepisy Coq au vin - kurczak w winie

Składniki

ok. 500 g kurczaka

250 g marchwi

3 cebule

1/2 główki czosnku

1/2 butelki czerwonego wina

1 łyżka kakao

35 g mąki

100 ml oliwy z oliwek

kilka gałązek świeżego tymianku

przyprawy: sól, pieprz, listki laurowe, goździki

Opis

Cebulę, marchew i czosnek obierz, a następnie pokrój w plastry. Kurczaka oczyść, umyj i osusz z nadmiaru wody, a następnie podziel na części. Każdą z nich natrzyj solą, pieprzem i świeżymi ziołami. Następnie włóż do miski, zalej oliwą z oliwek, winem i zasyp warzywami, dodaj listek laurowy, goździki i wszystko razem wymieszaj. Miskę przykryj i wstaw do lodówki na 48 godz.

Po tym czasie wyjmij kurczaka z marynaty, otrząśnij z jej nadmiaru i każdy kawałek obtocz w mące. Smaż na kilku łyżkach oliwy ok. 12 min tak, aby lekko się zarumieniły. Mięso odstaw, aby ociekło z tłuszczu. Warzywa odsącz z marynaty przez drobne sitko i podsmaż na rumiano na kilu łyżkach oliwy z oliwek – całość posól. Warzywa posyp kakao, wymieszaj. Następnie ułóż w naczyniu żaroodpornym, a na nich połóż mięso i zalej przecedzoną marynatą. Kurczaka piecz około 2 godz. w temp. 160°. Sos utworzony w trakcie pieczenia odcedź i przypraw do smaku. Mięso podawaj z makaronem i sosem, a także warzywami.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8