Przepisy Ciasto zebra

Składniki

​5 dużych jajek

1 1/4 szkl. cukru

2 1/2 szkl. mąki + 1 łyżeczka

2 łyżeczki proszku do pieczenia

2 łyżeczki kakao

1 szkl. oleju

1 szkl. wody gazowanej

1 op. cukru wanilinowego

Sposób przygotowania

1

Mąkę wymieszaj z proszkiem do pieczenia i przesiej. Jajka utrzyj z cukrem i cukrem wanilinowym przy pomocy miksera.

2

Następnie dodaj olej i wodę gazowaną. Delikatnie wymieszaj.

3

W dalszym ciągu powoli mieszając dodaj mąkę z proszkiem do pieczenia. Ciasto podziel na dwie części. Do jednej dodaj 2 łyżeczki kakao, do drugiej łyżeczkę mąki.

4

Spód tortownicy wyłóż papierem do pieczenia. Na środek tortownicy przygotowanej wylewaj po trzy łyżki ciasta jasnego i ciemnego na przemian. Kiedy wyłożysz całe ciasto, wstaw tortownicę do nagrzanego do 180° piekarnika na 40–50 minut (do „suchego patyczka”). Upieczone ciasto wystudź w uchylonym piekarniku.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8