Przepisy Ciasto z serduszkiem

Składniki

10 jajek (białek i żółtek)
300 g cukru
240 g mąki pszennej
60 g mąki ziemniaczanej
Dodatkowo:
100 g masła (miękkiego)
180 g cukru pudru
barwnik spożywczy czerwony (lub kilka kropel soku z buraków)

Sposób przygotowania

1

Rozgrzej piekarnik do 160°. Dno foremki keksowej długości ok. 25 cm wysmaruj masłem. Wymieszaj i przesiej 120 g mąki pszennej z 30 g mąki ziemniaczanej. Pięć białek ubij na sztywną pianę. Pod koniec ubijania dodaj 150 g cukru i kolejno 5 żółtek. Dodaj przesianą mąkę i delikatnie wymieszaj. Ciasto przelej do przygotowanej formy i wstaw do nagrzanego piekarnika na ok. 50 minut. Z pozostałych składników na ciasto przygotuj w ten sam sposób drugi placek, dodając barwnik na etapie ubijania białek.

2

Różowe ciasto pokrój na grube plastry, następnie wytnij z nich serca foremką do ciastek. Jasny biszkopt przetnij wzdłuż na pół. W przekrojone ciasto wbij foremkę do połowy i przesuwając ją wzdłuż ciasta, wytnij zagłębienie o przekroju połowy serduszka. Powtórz czynność na drugiej połowie ciasta, odwracając foremkę na drugą stronę. Najlepsze do wykonywania tej czynności są ostrzejsze metalowe foremki.

3

Miękkie masło utrzyj z cukrem pudrem. Powstałym kremem wysmaruj wnętrze białego ciasta i ułóż w zagłębieniach jednej połowy serduszka. Złóż biszkopt w całość i pokryj wierzch resztą kremu maślanego, dodając do niego odrobinę barwnika.  

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 29.10-4.11.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8