Przepisy Ciasto z pianką

Składniki

Część czekoladowa:
400 g mleczka kokosowego
2 łyżki kakao
4 łyżki miodu
1 szczypta cynamonu mielonego
1 szczypta soli
2 łyżeczki agaru
Część biała:
400 g mleczka kokosowego
4 łyżki nasion chia (opcjonalnie)
4 łyżki miodu
1 łyżka cukru waniliowego
2 łyżeczki agaru
Dodatkowo:
1 gorzka czekolada
50 g masła

Opis

Przygotuj dwa osobne garnki na masę. Do każdego wlej mleczko kokosowe. Podgrzewając przez ok. 10 min, mieszaj cały czas trzepaczką. Po tym czasie dodaj agar i dokładnie wymieszaj. Gdy masy będą już letnie, dodaj miód.

Blaszkę (20x20cm) wyłóż papierem do pieczenia. Na jej dno wylej masę czekoladową. Wstaw do lodówki na ok. 2–5 min. Gdy masa lekko stężeje wyłóż na nią część białą. Całość przykryj folią aluminiową lub spożywczą i wstaw do lodówki na ok. 3 godz.

Przygotuj polewę: czekoladę i masło rozpuść w kąpieli wodnej (miseczkę z czekoladą umieść nad garnkiem z wrzątkiem). Mieszaj rózgą do rozpuszczenia i połączenia się składników. Przestudzoną polewą czekoladową polej ptasie mleczko. Po zastygnięciu pokrój ciepłym nożem na mniejsza kostkę.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 22.10-28.10.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8