Przepisy Ciasto w kształcie dyni

Składniki

Ciasto:

10 jajek

1 i 3/5 szkl. mąki pszennej

2 łyżki mąki ziemniaczanej

1 szkl. cukru

sok z 1 pomarańczy

Krem:

200 g masła

600 g cukru pudru

2 łyżki likieru pomarańczowego

barwnik pomarańczowy

Dodatkowo:

50 g zielonej masy cukrowej

Sposób przygotowania

1

W dużej misce ubij białka. Pod koniec ubijania dodaj cukier, a potem kolejno żółtka.

2

Następnie już bez miksowania dodaj przesianą mąkę pszenną i ziemniaczaną. Ciasto rozlej do dwóch metalowych, półokrągłych misek (ok. 2 i 1/2 l pojemności) wyłożonych folią aluminiową. Wstaw ciasto do nagrzanego do 160°C piekarnika na ok. 45 minut.

3

Po upieczeniu ciasta poczekaj aż lekko przestygnie i wyciągnij je z formy, odwracając je do góry dnem. Bawełnianym sznurkiem przewiąż ciasto cztery razy w równych odstępach. Możesz zabezpieczyć ciasto przed rozcięciem paskami papieru do pieczenia. Poczekaj aż „zasznurowane” ciasta całkowicie wystygną.

4

Kiedy ciasta wystygną, zdejmij z nich sznurki, nakłuj drewnianym patyczkiem i nasącz sokiem z pomarańczy. Z masła, cukru pudru i likieru utrzyj krem maślany. Zabarw go barwnikiem. Z biszkoptów złóż dynię sklejając je odrobiną kremu. Obłóż dynię kremem. Z zielonej masy cukrowej ulep gałązkę dyni. Gotowe ciasto wstaw na godzinę do lodówki.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 26.03-1.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8