Przepisy Ciasto ucierane z nektarynkami w karmelu

Składniki

500 g nektarynek

30 g brązowego cukru

30 g masła

1 łyżka soku z cytryny

Ciasto:

65 g masła

65 ml mleka

1 duże jajko

30 g drobnego cukru

1 łyżeczka cukru waniliowego

170 g mąki pszennej

15 g mąki kukurydzianej

1 płaska łyżeczka proszku do pieczenia

szczypta soli

Sposób przygotowania

1

Nektarynki umyj i pokrój w ósemki, odrzucając pestki. Na metalowej formie do tarty o średnicy ok. 24 cm rozpuść masło i cukier z dodatkiem soku z cytryny. Możesz zrobić to na zwykłej kuchence. Kiedy cukier rozpuści się w maśle, dodaj pokrojone nektarynki i zagotuj. Zagotowane w cukrze owoce zestaw z ognia i przygotuj ciasto.

2

Mąki wymieszaj z proszkiem do pieczenia i przesiej. Masło utrzyj na puch, dodaj cukry i żółtko. Białko z solą ubij na pianę. Do masy maślanej dodaj partiami mąkę na przemian z mlekiem. Następnie dodaj w trzech partiach pianę z białek i wymieszaj już łopatką (nie mikserem).

3

Gotowe ciasto przełóż na przestudzone owoce i wstaw do nagrzanego do 170°C piekarnika. Piecz ok. 45 min, aż ciasto stanie się złociste. Upieczone ciasto przykryj talerzem i szybko odwróć. Uważaj przy odwracaniu, ponieważ może wyciec gorący sok. Po chwili zdejmij foremkę z ciasta. Ciasto możesz podać na ciepło z lodami lub jogurtem lub w wersji na zimno.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8