Przepisy Ciasto marmurkowe z orzechami laskowymi w karmelu

Składniki

250 g mąki pszennej

100 g mąki ziemniaczanej

4 jaja

200 g cukru

250 g masła

2 łyżki kakao

2 łyżeczki proszku do pieczenia

300 g orzechów laskowych

150 g cukru

50 g masła

100 g czekolady kuwertury

100 g czekolady białej

Opis

W rondelku rozpuść cukier na lekki karmel i dodaj masło. Gdy karmel ostygnie, wlej ok. 50 ml wody i gotuj aż rozpuszczą się ewentualne grudki i ponownie masa zacznie gęstnieć. Dodaj gotowane orzechy laskowe i duś jeszcze aż zmiękną. Następnie odstaw do ostygnięcia. 1/4 karmelowych orzechów odłóż do posiekania i dekoracji upieczonego ciasta .

Masło rozpuść w rondelku i wystudź do temperatury pokojowej. Jaja rozbij do dużej miski i ubij na pulchną masę. Pod koniec dosyp cukier i jeszcze ubijaj aż masa zgęstniej. Do masy jajecznej dolej wystudzone masło i jeszcze całość krótko zmiksuj tak, by masa nie straciła swojej puszystości.

W oddzielnej misce przesiej obie mąki i dodaj proszek do pieczenia. Do masy jajecznej dodaj przesianą mąkę z proszkiem i wymieszaj. Odlej 1/3 ciasta do innej miski i dodaj do niej kakao.

Czekolady pokrusz na mniejsze kawałki. Do czarnej masy kakaowej dodaj białą czekoladę a do białej masy dołóż ciemną czekoladę. Wymieszaj do połączenia się składników.

Formę do pieczenia wyłóż papierem. Wylej jasną część ciasta, a na wierzch ciemną. Ciemne ciasto opadnie na dno, ponieważ jest bardziej gęste. Na wierzch poukładaj karmelowe orzechy (możesz je lekko wcisnąć do środka). Rozgrzej piekarnik do temperatury 170°. Wstaw ciasto do pieczenia na ok. 40–45 minut.

W tym czasie rozpuść osobno białą i ciemną czekoladę. Jak tylko ciasto się upiecze i lekko ostygnie posmaruj dekoracyjnie wierzch ciemną i białą czekoladą. Posiekaj karmelowe orzechy i posyp z wierzchu. Pokrój ciasto na kwadraty i wyłóż na półmisek. Dodatkowo ciasto udekoruj karmelowymi pajęczynami.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8