Przepisy Ciasto Gerbaud

Składniki

Polewa:

100 g gorzkiej czekolady

50 g masła

Masa:

120 g orzechów

200 g dżemu morelowego

120 g cukru

Ciasto:

1 jajko

50 g cukru pudru

200 g rozpuszczonego tłuszczu do pieczenia

szczypta soli

20 g drożdży

350 g mąki

100 ml mleka

Opis

Mieszankę drożdży z łyżką mąki, cukru i odrobiną mleka wlej do formy i pozwól masie urosnąć. Z pozostałej mąki, cukru, jajka, tłuszczu, mleka i szczypty soli uformuj ciasto. Rozdziel je na 3 kawałki o takiej samej wielkości (mniej więcej 35 × 25 cm).

Jedną z warstw ciasta połóż na papierze do pieczenia. Posmaruj ją dżemem morelowym, posyp startymi orzechami i cukrem pudrem. Czynność powtórz z kolejnymi warstwami ciasta. Całość przykryj ciastem z drożdżami. Ponakłuwaj ciasto widelcem i włóż do rozgrzanego piekarnika. Piecz w temperaturze 180ºC przez 45 minut.

W garnku wraz z 50 gramami masła roztop czekoladę. Ostudzone ciasto pokryj równomiernie czekoladową polewą.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11.2019-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11.2019-26.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4