Przepisy Ciasto francuskie nadziewane musem z granatów i jabłek

Składniki

​5 granatów

1 kg gotowego musu z jabłek

700 g niesolonych pistacji

2 op. ciasta francuskiego w rolce

1 żółtko

1/2 szkl. śmietanki 30%

Opis

Pistacje obierz ze skorupki, oczyść z powłoczki, a następnie zmiel ze śmietanką na mus. Przygotuj nadzienie: granaty umyj i przekrój na połowy. Wyjmij z ich wnętrza ziarenka i wymieszaj je z musem z jabłek.

Rozpakuj 1 ciasto francuskie, nie zdejmuj pergaminu. Wyłóż płatem ciasta francuskiego blachę do pieczenia pergaminem do dołu. Ważne jest, aby ciasto wypełniało blachę, aż po brzegi. Wyłóż ciasto nadzieniem z jabłek i granatów, a na owocowy mus połóż zmielone pistacje.

Ściągnij pergamin z drugiego płatu ciasta i przykryj nim całość, ewentualnie odcinając rogi. Posmaruj wierzch ciasta rozmieszanym żółtkiem, okryj luźno folią aluminiową i zapiekaj w temp 200° przez ok. 30 min. Następnie ostrożnie ściągnij folię i piecz jeszcze 5 min, aby ciasto się lekko zarumieniło. Upieczone i ostudzone ciasto pokrój na kwadraty. Podawaj z bitą śmietaną, udekorowane ziarnkami granatu i pistacjami.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 26.03-1.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8