Przepisy Ciasto drożdżowe z jagodami i orzechową kruszonką

Składniki

250 g jagód

30 g świeżych drożdży

3 szkl. mąki krupczatki

250 ml ciepłego mleka

90 g cukru

3 jajka

125 g margaryny

1/2 łyżeczki soli

1/2 łyżeczki aromatu pomarańczowego

Kruszonka:

70 g masła

70 g mielonych orzechów włoskich

70 g mąki pszennej 

70 g cukru

Opis

Jagody opłucz i osusz na papierowym ręczniku. Drożdże wymieszaj z łyżeczką cukru i mlekiem. Dodaj taką ilość mąki, żeby zaczyn miał konsystencję gęstej śmietany. Odstaw pod przykryciem na 20 min. Margarynę rozpuść i wymieszaj z 2 rozbełtanymi jajkami i aromatem pomarańczowym.

Do wyrośniętego zaczynu dodaj pozostałą część mąki i cukru oraz rozpuszczoną margarynę z jajkami i aromatem. Dodaj sól i wymieszaj ciasto mikserem (spiralnymi końcówkami). Wyrobione ciasto przykryj ściereczką i odstaw do wyrośnięcia. W tym czasie wysmaruj prostokątną blachę tłuszczem i oprósz mąką.

Piekarnik nastaw na 160°C na termoobieg. Wyrośnięte ciasto przełóż do blachy i nakłuj widelcem. Niezużyte jajko wbij do miseczki i rozbełtaj. Pomaluj nim powierzchnię ciasta. Na wierzchu rozłóż jagody. Szybko zagnieć palcami kruszonkę z podanych składników i rozłóż ją na cieście. Przykryj ciasto ściereczką i odstaw ponownie do wyrośnięcia na 20 min. Wyrośnięte ciasto wstaw do nagrzanego piekarnika na 30–40 minut.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8