Przepisy Ciasto czekoladowe z Guinessem

Składniki

250 ml Guinnessa

200 g masła

75 g kakao

350 g cukru

140 g kwaśnej śmietany

100 ml śmietanki

2 jajka

300 g kremowego serka

1 op. cukru waniliowego

275 g mąki pszennej

2 łyżeczki sody oczyszczonej 

tłuszcz do formy i bułka tarta lub mąka

50 g wiórków czekolady

Opis

Rozgrzej piekarnik do temp. 180°. W rondelku rozpuść masło. Do misy lub dzieży wlej piwo i dodaj rozpuszczone masło. Następnie wsyp 300 g cukru i kakao w proszku. Wszystko lekko wymieszaj. Następnie dodaj kwaśną śmietanę i cukier waniliowy. Mąkę wymieszaj z sodą i dodaj do płynnej masy. Wymieszaj trzepaczką kuchenną lub mikserem na gładką masę. Wbij jajka i całość jeszcze raz wymieszaj. 

Formę okrągłą do ciasta wysmaruj tłuszczem i posyp bułką tartą lub mąką. Przełóż ciasto do formy i wyrównaj wierzch. Piecz przez 45 minut i sprawdź patyczkiem czy środek jest wypieczony – patyczek powinien być suchy. Jeśli nie jest, dopiecz jeszcze ciasto ok. 10–15 minut. Wyjmij i odstaw do wystygnięcia (ok. 4 godzin). W tym czasie wymieszaj serek z pozostałym cukrem i śmietanką na gładką masę. Nałóż kremowy serek na zimne ciasto i posyp wiórkami czekolady. Wykrawaj porcje i nałóż na talerz do spróbowania.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 26.03-1.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8