Przepisy Ciasto bez pieczenia

Składniki

3 tabliczki czekolady gorzkiej

wiórki z kilku kostek czekolady

200 g herbatników

150 g śmietanki kremówki

1 łyżka cukru

1 łyżka żelatyny

świeże truskawki do dekoracji

Opis

Czekoladę połam na mniejsze kawałki i rozpuść w rondelku na małym ogniu, stale mieszając. Herbatniki pokrusz i dodaj do gorącej czekolady. Wymieszaj. Niewielką miskę wyłóż folią spożywczą i przełóż do niej masę. Kremówkę ubij na sztywno, dodając pod koniec łyżkę cukru. Łyżkę żelatyny rozpuść w 2 łyżkach zimnej wody, aby napęczniała, a następnie w 3 łyżkach gorącej wody, aby się rozpuściła. Żelatynę wlej do ubitej kremówki i wszystko dokładnie zmiksuj. Na tężejącą masę czekoladową nałóż warstwę bitej śmietany i włóż do lodówki na ok. 2 godz. Kostki czekolady zetrzyj na tarce z dużymi oczkami na wiórki. Ciasto przed podaniem pokrój na kawałki, posyp wiórkami i udekoruj świeżymi truskawkami.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8