Przepisy Ciasto bazyliowo-cytrynowe z oliwą

Składniki

1 i 1/2 szklanki mąki

3/4 szklanki cukru

1/2 szklanki oliwy z oliwek extra vergine

1 łyżeczka proszku do pieczenia

1/2 łyżeczki soli

skórka starta z jednej cytryny

sok wyciśnięty z 1 cytryny

1 doniczka świeżej bazylii

2 duże jajka

Lukier:

sok wyciśnięty z 1/2 cytryny

5 łyżek cukru pudru

Sposób przygotowania

1

W jednej misce umieść mąkę z proszkiem do pieczenia i solą. Wymieszaj i odstaw. Do drugiej wbij jajka, dosyp cukier, dodaj drobno posiekaną bazylię oraz skórkę i sok z cytryny. Również wymieszaj dokładnie.

2

Połącz zawartości obu misek i przełóż ją do blaszki posmarowanej masłem i posypanej bułką tartą. Piecz ciasto przez około godzinę w piekarniku nagrzanym do 160 stopni. Po upieczeniu odstaw do ostygnięcia.

3

Ostudzone ciasto polej lukrem przygotowanym z soku z cytryny i cukru pudru. Możesz dodatkowo ozdobić je startą skórką z cytryny.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8