Przepisy Ciastko z karmelową kulą

Składniki

biszkopt o średnicy 20 cm

250 g serka mascarpone

100 g gorzkiej czekolady

50 g cukru

1/4 łyżeczki soli morskiej lekko stłuczonej w moździerzu

Karmelowa kula:

20 g cukru

Sposób przygotowania

 alt=
1

Na patelni rozpuść 50 g cukru z łyżką wody. Trzymając patelnię na niewielkim ogniu, poczekaj aż cukier nabierze złotego koloru. Następnie zdejmij patelnię z ognia, dodaj serek i wymieszaj. Jeżeli masa jest rzadka, postaw patelnię na średnim ogniu i cały czas mieszając, poczekaj aż nabierze konsystencji kremu. Zdejmij masę z ognia i wystudź.

 alt=
2

Wystudzoną masą przełóż biszkopt. Czekoladę rozpuść w kąpieli wodnej PORADA KONTEKSTOWA - KĄPIEL WODNA i pokryj nią przełożony kremem biszkopt. Na czystą, suchą patelnię wsyp 50 g cukru. Postaw na średnim ogniu i poczekaj, aż cukier całkowicie się rozpuści i nabierze złotobrązowego koloru.

 alt=
3

Nabierz płynnego karmelu na czubek drewnianej (nie metalowej) łyżki. Z wysokości ok. 20 cm wylej karmel, poruszając łyżką nad rozłożonym papierem do pieczenia. Postaraj się, aby strumyk lejącego się karmelu był jak najcieńszy.  

 alt=
4

Zbierz dłońmi cienkie, jeszcze ciepłe nitki karmelu i delikatnie uformuj z nich kulę. W ten sposób wykonaj kulę na każdą porcję ciasta karmelowego.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11.2019-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11.2019-26.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4