Przepisy Ciastko piernikowe z kremem pomarańczowym

Składniki

1 pomarańcza

1 budyń waniliowy z cukrem

150 g masła

sok pomarańczowy 100%

12 czekoladowych gwiazdek

Opis

Z gorących blatów piernikowych wytnij szklanką 24 ciasteczka i zostaw na metalowej kratce do ostygnięcia.
Pomarańczę dokładnie wyszoruj i sparz wrzątkiem. Zetrzyj na drobnej tarce sam wierzch skórki. Z pomarańczy wyciśnij sok. Do soku wyciśniętego z pomarańczy dolej soku z kartonu, dopełniając objętość płynu do 300 ml. Sok zagotuj w garnuszku wraz ze skórką startą z pomarańczy.

Budyń rozmieszaj w kolejnych 50 ml soku z kartonu i powoli wlej do gotującego się soku, cały czas mieszając. Równocześnie dodaj 50 g pokrojonego masła. Gotuj budyń jeszcze przez 2–3 minuty, po czym zostaw do całkowitego ostygnięcia. Od czasu do czasu możesz stygnący budyń wymieszać.

Zimny budyń zmiksuj z pozostałym masłem. Gotowym kremem przełóż zimne ciasteczka. Wierzch ciastek przybierz porcją kremu wyciskaną ze szprycy. Ciastka włóż do szczelnego opakowania i wstaw na 6–8 godzin do lodówki. Piernikowe ciasto w tym czasie zmięknie i nabierze aromatu pomarańczy z kremu.

Ciastka wyciągnij z lodówki i przybierz czekoladowymi gwiazdkami pół godziny przed podaniem.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  Informacje



Oferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  Informacje



Oferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8