Przepisy Ciastka czekoladowe z orzechami nerkowca

Składniki

Ciastka:

​3 jajka

225 g cukru

150 g masła

100 g orzechów nerkowca

100 g gorzkiej czekolady

100 g mąki

1 łyżka kakao

Glazura:

45 g masło

60 ml wody

125 g gorzkiej czekolady 70%

Opis

Masło utrzyj z cukrem na puszystą masę, a następnie wbijaj do masy po jednym jajku. Czekoladę połam do miski. Podgrzej w rondlu wodę. Na parze rozpuść czekoladę (często mieszaj, aby czekolada równo się ogrzała i ładnie roztopiła). Rozpuszczoną czekoladę dodaj do masła z jajkami. Wsyp mąkę i kakao. Wymieszaj dokładnie łyżką. Orzechy nerkowca pokrój na kawałki i dodaj do ciasta. Wyłóż ciasto czekoladowe na blachę wyłożoną papierem pergaminowym. Piecz ciasto czekoladowe przez ok. 35–40 min w temp. 170°.

Przygotuj glazurę do ciasta: rozgrzej masło z wodą. Czekoladę połam na kawałki i dodaj do wody z masłem. Wymieszaj dokładnie i nie ogrzewaj więcej, ponieważ glazura starci blask. Wylej czekoladę na ciasto i pozwól jej stężeć.

Pokrój ciasto na porcje. Ułóż dekoracyjnie na talerzu. Można posypać jeszcze siekanymi orzechami.
Rada: do ciasta czekoladowego warto dodać 1/2 łyżeczki cynamonu.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 2.04-11.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8