Przepisy Ciasteczkowe lizaki Pokémon

Składniki

160 g masła

180 g drobnego cukru

2 jajka

250 g mąki

2 łyżki proszku do pieczenia

1/2 łyżki soli

80 ml mleka

5 łyżek marmolady

polewa czekoladowa

masa cukrowa

patyczki do szaszłyków

Opis

Masło z cukrem ubij na puszystą masę i dodaj jajka. Wymieszaj mąkę z proszkiem do pieczenia i solą. Dodaj tę mieszankę do masła i dobrze wymiesza Przełoż ciasto do formy wyłożonej papierem do pieczenia i piecz w piekarniku nagrzanym do 180°C przez 15–20 minut. Gotowe ciasto odstaw do wystygnięcia. Poodcinaj twarde krawędzie i pokrusz ciasto na drobne kawałki. Dodaj do nich masło i marmoladę – wymieszaj. Z ciasta uformuj niewielkie kulki i wstaw je do lodówki. 

W tym czasie rozpuść czekoladę. Każdy patyczek zanurz w  polewie na wysokość ok. 1 cm. Na tę  czekoladową część nadziej kuleczki z ciasta i znowu odstaw do lodówki na ok. godzinę. Po tym czasie ponownie rozpuść czekoladę i zamocz w niej całe kuleczki. Udekoruj lizaki różnokolorową masą cukrową na styl Pokémonów.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 4.06-09.06.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8