Przepisy Ciasteczka ruloniki

Składniki

150 g mąki

75 g cukru pudru

1 żółtko

100 g masła

1/3 łyżeczki proszku do pieczenia

zielony barwnik spożywczy

Sposób przygotowania

1

Mąkę wymieszaj z proszkiem i przesiej na stolnicę.

2

Masło utrzyj w misce z cukrem pudrem na puszystą masę. Dodaj żółtko, wymieszaj i przełóż masę do mąki. Szybko wyrób lekkie ciasto. Podziel masę na dwie części. Do jednej dodaj barwnik i ponownie wyrób.

3

Obydwa kawałki ciasta rozwałkuj na prostokąty tej samej wielkości. Następnie ułóż jeden na drugim i pomagając sobie łopatką, zwiń je razem w rulon. Rulon owiń ciasno folią i wstaw pionowo do lodówki na 2 godziny.

4

Piekarnik nastaw na 180°. Schłodzone ciasto wyciągnij z lodówki. Z rulonu odcinaj cienkie, góra półcentymetrowe plasterki i układaj je na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia. Wstaw ciastka do rozgrzanego piekarnika na 3–5 minut, aż jasne ciasto lekko się zrumieni.  

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8