Przepisy Ciasteczka Madelaine z żurawiną i słonecznikiem

Składniki

3 jajka 

100 g cukru 

5 ml ekstraktu wanilii 

150 g mąki pełnoziarnistej 

100 g masła

50 g żurawiny suszonej 

10 ml soku z cytryny 

1 łyżka słonecznika łuskanego

Opis

W szerokiej misce ubij jajka na parze wraz z cukrem na puszysty krem. Następnie dodaj waniliowy ekstrakt. Wlej sok z cytryny i dodaj masło. Lekko wymieszaj i dołóż mąkę. Wymieszaj delikatnie, aby nie zburzyć konsystencji piany. Wsyp suszoną żurawinę i wymieszaj. 

Blachę do ciasteczek wysmaruj tłuszczem i nałóż porcje ciasta. Jak nie masz dedykowanych foremek do ciasteczek, użyj foremki od babeczek. Posyp z wierzchu słonecznikiem. Piekarnik rozgrzej do temp. 200˚ i piecz ciasteczka przez 7–8 minut. Po upieczeniu wyjmij z formy i przełóż na deskę. Posyp dekoracyjnie cukrem pudrem.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 26.03-1.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8