Przepisy Ciasteczka kotki i misie

Składniki

400 g mąki pszennej
20 g masła
150 g cukru pudru
1 jajko
1 łyżeczka proszku do pieczenia
2 łyżeczki cukru waniliowego
2 łyżki kakao (płaskie)
1 łyżka mleka

Sposób przygotowania

1

Masło posiekaj na stolnicy wraz z mąką, cukrem, cukrem pudrem i proszkiem do pieczenia. Następnie dodaj jajko i szybko zagnieć gładkie ciasto.

2

Podziel ciasto na dwie połówki. Do jednej dodaj kakao i łyżkę mleka i ponownie wyrób.

3

Obydwie kule ciasta zawiń w folię i schowaj na 2 godziny do lodówki. Po wyjęciu z lodówki ciasto rozwałkuj na placki grubości ok. 3 mm. Z obydwu kolorów ciasta wytnij po 15 dużych kółek (np. zwykłą szklanką).

4

Na każde duże kółko z ciemnego ciasta wytnij dodatkowo po 2 małe kółka z jasnego ciasta (najlepiej kieliszkiem). Po jednym małym kółku połóż na ciemnych ciastkach, to będą pyszczki. Pozostałe małe kółka przetnij na pół i doklej je po bokach misiowych pyszczków.

5

Z pozostałego rozwałkowanego ciemnego ciasta wytnij małe kółka na kocie pyszczki i trójkąty na uszy. Elementy przyklej do ciastek z jasnego ciasta. Wszystkie ciasteczka wstaw do nagrzanego do 180°C piekarnika i piecz około 6–8 minut do lekkiego zrumienienia.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 15.10-21.10.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8