Przepisy Ciasteczka imbirowe

Składniki

1 szklanka mąki pszennej
1 łyżeczka imbiru mielonego (lub 5 cm imbiru świeżego tartego)
120 g masła
50 g cukru pudru
1 jajko (żółtko)
3 łyżki koncentratu buraczanego
½ szklanki cukru (do posypania)

Opis

Mąkę przesiej, wymieszaj z tartym imbirem lub dodaj łyżeczkę suszonego w proszku. Masło posiekaj w kostkę, dodaj do mąki i rozetrzyj składniki. Następnie dodaj cukier, żółtko i zagnieć gładkie ciasto. Gotowe zawiń w folię spożywczą i schowaj do lodówki na ok. 30 min.

Po tym czasie zrób z ciasta kilka mniejszych kulek wielkości mandarynki. Następnie uformuj z nich serca o grubości ok. 1 cm. Ułóż je na blasze wyłożonej pergaminem i piecz w temp. 180° na jasnożółto (ok. 10–15 min).

W tym czasie cukier wymieszaj z koncentratem z buraków, aby go zabarwić na różowo. Wierzch gorących jeszcze ciastek obłóż równo cukrem i podpiecz jeszcze minutę, by cukier dobrze przykleił się do ciastek. Serca schowaj do szczelnego pudełka i podaruj je ukochanej lub ukochanemu.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 1.10-7.10.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8