Przepisy Ciasteczka czekoladowe z ziarnami słonecznika

Składniki

200 g gorzkiej czekolady
100 g masła (miękkiego)
1 jajko (duże)
50 g słonecznika łuskanego
110 g mąki pszennej
10 g kakao
50 g brązowego cukru
½ łyżeczki sody oczyszczonej
1 szczypta soli

Sposób przygotowania

1

150 g czekolady rozpuść w misce w kąpieli wodnej PORADA KONTEKSTOWA - KĄPIEL WODNA i odstaw do ostygnięcia. W czasie kiedy czekolada będzie stygła, wymieszaj w misce wszystkie suche składniki oprócz cukru. Pozostałe 50 g czekolady posiekaj.

2

Zmiksuj masło z cukrem na białą puszystą masę. Dodaj roztopioną czekoladę i jajka. Wszystko dokładnie wymieszaj szpatułką.  

3

Dodaj posiekaną czekoladę i ziarna słonecznika. Całość wymieszaj.

4

Rozgrzej piekarnik do 170°. Ciasto przełóż do rękawa cukierniczego i wyciśnij porcje ciasta o średnicy ok. 4 cm na blachę wyłożoną papierem do pieczenia. Wstaw do nagrzanego piekarnika na ok. 15 minut.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 24.09-30.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8