Przepisy Ciabatta

Składniki

500 g mąki pszennej (najlepiej typ 550)

20 g świeżych drożdży

350 ml wody

2 łyżki oliwy extra vergine

2 łyżeczki soli morskiej

1 łyżeczka cukru

Opis

W dużej misce dokładnie wymieszaj połowę drożdży, połowę mąki, połowę letniej wody i cukier. Przykryj folią spożywczą lub lnianą ściereczką i przestaw w ciepłe miejsce na 12 godzin (np. na noc).

Następnego dnia dodaj pozostałą mąkę, drożdże i letnią wodę. Dokładnie wymieszaj mikserem. Dolej 1 łyżkę oliwy, wsyp sól i znów dokładnie zmiksuj. Ciasto posmaruj z wierzchu 1 łyżką oliwy, przykryj i odstaw w ciepłe miejsce na 2 godziny. Wyrośnięte ciasto wyłóż na stolnicę i uformuj z niego 3 wałki. Jeżeli to konieczne, możesz minimalnie podsypać ciasto mąką. Pamiętaj jednak, że ciasto powinno być luźne.

Przełóż ciabattę na blaszkę wyłożoną papierem do pieczenia. Przykryj ściereczką i odstaw w ciepłe miejsce na pół godziny. Nagrzej piekarnik do 220°C. Piecz ciabatty przez 30–35 minut do ładnego zarumienienia.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11.2019-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11.2019-26.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4