Przepisy Churros – hiszpańskie pączki

Składniki

60 g masła

4 jajka

325 g mąki pszennej

35 g cukru

1/4 łyżeczki soli

500 ml wody

600 ml oleju do smażenia

Sos czekoladowy:

150 g gorzkiej czekolady

250 ml śmietanki 30%

1/2 laski wanilii

Sposób przygotowania

1

Masło, cukier i sól włóż do garnka, zalej odmierzoną wodą i zagotuj. Kiedy woda z masłem zacznie wrzeć, zmniejsz ogień i powoli cały czas mieszając, dodaj mąkę. Po dodaniu całej mąki, mieszaj intensywnie masę cały czas lekko ją podgrzewając. Masa powinna lekko się zaparzyć. Po 2-3 minutach zdejmij garnek z ognia. Jeszcze przez chwile mieszaj masę, następnie zacznij ją miksować mikserem, dodając kolejno jajka.

2

Gotowe ciasto przełóż do szprycy z końcówką w kształcie gwiazdki. Kiedy ciasto w szprycy całkiem wystygnie, schowaj je do lodówki na około 6-8 godzin.

3

Po schłodzeniu wyciągnij ciasto z lodówki. Na posmarowany olejem papier do pieczenia wyciskaj churrosy w dowolnym kształcie.

4

W głębokiej patelni rozgrzej olej do 180°, ciasto przekładaj do rozgrzanego oleju prosto z papieru do pieczenia. Możesz wycisnąć churros bezpośrednio na rozgrzany olej jednak ich kształt będzie wtedy bardziej przypadkowy. Smaż ciastka z obu stron na złoto. Po usmażeniu odsącz je z nadmiaru tłuszczu na papierowym ręczniku i posyp drobnym cukrem.

5

Czekoladę, wanilię i śmietankę podgrzewaj na bardzo małym ogniu, cały czas mieszając do momentu rozpuszczenia czekolady.

6

Churros podaj z gorącym sosem czekoladowym.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 17.09-23.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8