Przepisy Chrzan z żurawiną

Składniki

40 ml śmietany kremówki

2 żółtka z jajek ugotowanych na twardo

2 duże korzenie chrzanu

150 g suszonej żurawiny

sok z 1/2 cytryny

sok z 1 limonki

1 łyżka cukru

sól

Opis

W małym garnku rozpuść 1 łyżkę cukru w łyżce wody. Wsyp żurawinę i wlej sok z limonki. Gotuj przez chwilę do momentu, aż żurawina zmięknie, a woda prawie cała odparuje. Odstaw żurawinę do wystudzenia. Żółtka z jajek utrzyj ze szczyptą cukru. Chrzan obierz i zetrzyj na najdrobniejszej tarce. Utarty chrzan wymieszaj od razu z sokiem z cytryny. Następnie dodaj utarte żółtka i śmietankę. Posól do smaku. Żurawinę wymieszaj z chrzanem i przełóż do słoika (część żurawiny można przedtem zmiksować).

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8