Przepisy Chłodnik melonowo-ogórkowy z miętą i pianka jogurtową

Składniki

1/2 melona pomarańczowego Cantalupa 

sok z 1/2 cytryny 

1 łyżeczka miodu 

4 gałązki mięty 

2 ogórki zielone 

50 ml jogurtu greckiego gęstego

50 ml śmietanki 30% 

szczypta anyżu

20 ml oliwy do dekoracji 

sól, pieprz czarny

Opis

Melon i ogórki schowaj na całą noc do lodówki. Następnego dnia obierz ze skórki i usuń pestki. Przy pomocy łyżeczki wytnij kilka kulek z melona, które posłużą do dekoracji chłodnika. Resztę melona i ogórek przełóż do miski. Dodaj miód, sok z cytryny i 2 listki mięty. Przypraw delikatnie szczyptą anyżu i czarnym pieprzem, a następnie zmiksuj przy pomocy blendera. Przełóż do lodówki do schłodzenia.

Jogurt grecki przypraw lekko solą i pieprzem (dosłownie odrobiną) i zmiksuj lekko blenderem. Śmietankę ubij na puszystą masę. Wymieszaj delikatnie z jogurtem i wstaw do lodówki do schodzenia na ok. 1 godzinę. W głębokim talerzy ułóż dekoracje z kulek melona i zalej chłodnikiem. Na wierzch nałóż łyżką piankę jogurtową i dekoruj kilkoma kroplami oliwy i listkami mięty.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 21.11-27.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11.2019-26.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4