Przepisy Chlebowy stroik

Składniki

​350 g mąki pszennej

1 białko

12,5 g świeżych drożdży

25 ml oliwy z oliwek

1 łyżka maku

200 ml ciepłej wody

Sposób przygotowania

 alt=
1

Wymieszaj mąkę z solą. Drożdże rozpuść w ciepłej wodzie.

 alt=
2

Rozpuszczone drożdże wlej do mąki z solą i zacznij wyrabiać. Kiedy składniki zaczną się lepić, dodaj oliwę i wyrób gładkie ciasto. Wyrobione ciasto włóż do miski, przykryj ściereczką i odstaw na 30 minut do wyrośnięcia.

 alt=
3

Na blaszce do pieczenia ułóż metalowe koło o średnicy ok. 10 cm. Po wyrośnięciu uformuj z ciasta długi wałek i przekrój go wzdłuż na pół. Jeden koniec wałka zostaw nierozcięty. Powstałe dwa mniejsze wałki zwiń na kształt sznura.

 alt=
4

Zaplecione wałeczki z ciasta owiń wokół obręczy na blaszce i zlep końcówki. Pomaluj chlebek rozbełtanym jajkiem i posyp makiem. Wstaw bochenek do zimnego piekarnika i nastaw temperaturę na 200°. Po 15 minutach pieczenia zmniejsz temperaturę pieczenia do 170° i piecz jeszcze przez ok. 30 minut. Przed wyciągnięciem chlebka z piekarnika sprawdź drewnianym patyczkiem czy jest upieczony. W razie potrzeby przedłuż czas pieczenia. Po ostudzeniu przystrój chlebek świątecznymi ozdobami.  

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 21.11-27.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11.2019-26.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4