Przepisy Chlebowy stroik

Składniki

​350 g mąki pszennej

1 białko

12,5 g świeżych drożdży

25 ml oliwy z oliwek

1 łyżka maku

200 ml ciepłej wody

Sposób przygotowania

1

Wymieszaj mąkę z solą. Drożdże rozpuść w ciepłej wodzie.

2

Rozpuszczone drożdże wlej do mąki z solą i zacznij wyrabiać. Kiedy składniki zaczną się lepić, dodaj oliwę i wyrób gładkie ciasto. Wyrobione ciasto włóż do miski, przykryj ściereczką i odstaw na 30 minut do wyrośnięcia.

3

Na blaszce do pieczenia ułóż metalowe koło o średnicy ok. 10 cm. Po wyrośnięciu uformuj z ciasta długi wałek i przekrój go wzdłuż na pół. Jeden koniec wałka zostaw nierozcięty. Powstałe dwa mniejsze wałki zwiń na kształt sznura.

4

Zaplecione wałeczki z ciasta owiń wokół obręczy na blaszce i zlep końcówki. Pomaluj chlebek rozbełtanym jajkiem i posyp makiem. Wstaw bochenek do zimnego piekarnika i nastaw temperaturę na 200°. Po 15 minutach pieczenia zmniejsz temperaturę pieczenia do 170° i piecz jeszcze przez ok. 30 minut. Przed wyciągnięciem chlebka z piekarnika sprawdź drewnianym patyczkiem czy jest upieczony. W razie potrzeby przedłuż czas pieczenia. Po ostudzeniu przystrój chlebek świątecznymi ozdobami.  

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8