Przepisy Chlebek bananowy

Składniki

2 szkl. przesianej mąki

1 łyżeczka proszku do pieczenia

1/2 kostki masła

1 łyżeczka sody oczyszczonej

1 szkl. cukru

3 rozgniecione banany

2 jaja

1 szkl. mleka

3 łyżeczki soku z cytryny

szczypta soli

Sposób przygotowania

1

Nagrzej piekarnik do 180°.

2

W jednej misce wymieszaj mąkę, proszek do pieczenia, sodę oraz szczyptę soli. W drugiej utrzyj masło z cukrem i żółtkami, aż do uzyskania kremowej konsystencji.

3

Dodaj mleko, a następnie ubite na sztywno białka, rozgniecione banany oraz sok z cytryny i dokładnie wymieszaj całość.

4

Do powstałej masy przesyp utarte wcześniej składniki i jeszcze raz wymieszaj, aż uzyskasz jednolitą konsystencję.

5

Przelej ciasto do przygotowanej foremki i piecz przez 45–50 min, aż się zarumieni.

6

Sprawdź wykałaczką, czy chleb jest upieczony w środku (jeżeli nie, przykryj go papierem do pieczenia i piecz jeszcze przez chwilę, ale nie za długo, bo może się przypalić od spodu).

7

Upieczony chlebek odstaw do wystygnięcia.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11.2019-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11.2019-26.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4