Przepisy Chleb pszenny

Składniki

180 g mąki pszennej

1/2 łyżeczki miodu

50 g świeżych drożdży

1/2 łyżeczki soli

2 łyżki oliwy

100 ml ciepłej wody

Sposób przygotowania

 alt=
1

Proces pieczenia chleba na drożdżach jest podobny do pieczenia chleba na zakwasie. W misce wymieszaj mąkę drożdże (ew. zakwas) i sól. Na tym etapie możesz dodać też, np. suche zioła i rozdrobnione suszone pomidory (nie z zalewy).

 alt=
2

Dodaj wodę, oliwę i miód. Wyrabiaj ciasto przez ok. 15 minut. Jest to bardzo ważny element procesu pieczenia chleba. Im dokładniejsze wyrobienie ciasta, tym równiejszy i bardziej wyrośnięty bochenek. Wyrobione ciasto przykryj ściereczką i odstaw w ciepłe miejsce do wyrośnięcia. Ciasto powinno podwoić swoją objętość.

 alt=
3

Po wyrośnięciu uderz w ciasto pięścią, wyciskając z niego powietrze i jeszcze raz zagnieć. W czasie drugiego wyrabiania możesz dodać większe dodatki smakowe, np. pokrojone bakalie, smażoną cebulę (odsączoną z tłuszczu) lub ziarna.

 alt=
4

Uformuj bochenek, wstaw do natłuszczonej formy i odstaw do ponownego wyrośnięcia. Kiedy bochenek wyrośnie, posmaruj go rozbełtanym jajkiem i posyp ulubionymi ziarnami. staw do nagrzanego do 185ºC piekarnika i piecz ok. 50 minut. Żeby sprawdzić czy chleb jest upieczony, wystarczy w niego popukać. Upieczony wyda z siebie głuchy odgłos. Po upieczeniu wyciągnij chleb z formy i ostudź na kratce. 

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11.2019-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11.2019-26.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4