Przepisy Chleb pszenny

Składniki

180 g mąki pszennej

1/2 łyżeczki miodu

50 g świeżych drożdży

1/2 łyżeczki soli

2 łyżki oliwy

100 ml ciepłej wody

Sposób przygotowania

1

Proces pieczenia chleba na drożdżach jest podobny do pieczenia chleba na zakwasie. W misce wymieszaj mąkę drożdże (ew. zakwas) i sól. Na tym etapie możesz dodać też, np. suche zioła i rozdrobnione suszone pomidory (nie z zalewy).

2

Dodaj wodę, oliwę i miód. Wyrabiaj ciasto przez ok. 15 minut. Jest to bardzo ważny element procesu pieczenia chleba. Im dokładniejsze wyrobienie ciasta, tym równiejszy i bardziej wyrośnięty bochenek. Wyrobione ciasto przykryj ściereczką i odstaw w ciepłe miejsce do wyrośnięcia. Ciasto powinno podwoić swoją objętość.

3

Po wyrośnięciu uderz w ciasto pięścią, wyciskając z niego powietrze i jeszcze raz zagnieć. W czasie drugiego wyrabiania możesz dodać większe dodatki smakowe, np. pokrojone bakalie, smażoną cebulę (odsączoną z tłuszczu) lub ziarna.

4

Uformuj bochenek, wstaw do natłuszczonej formy i odstaw do ponownego wyrośnięcia. Kiedy bochenek wyrośnie, posmaruj go rozbełtanym jajkiem i posyp ulubionymi ziarnami. staw do nagrzanego do 185ºC piekarnika i piecz ok. 50 minut. Żeby sprawdzić czy chleb jest upieczony, wystarczy w niego popukać. Upieczony wyda z siebie głuchy odgłos. Po upieczeniu wyciągnij chleb z formy i ostudź na kratce. 

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8