Przepisy Chleb orkiszowy z figami i orzechami włoskimi

Składniki

500 g mąki pszennej orkiszowej 

350 g wody 

1 łyżka cukru 

30 g drożdży 

20 ml oliwy 

1 łyżeczka soli morskiej 

100 g orzechów włoskich 

5 fig 

2 gałązki rozmarynu

Opis

Drożdże rozkrusz w misce, zalej ciepłą wodą i dobrze wymieszaj. Dodaj cukier i 100 g mąki. Zaczyn wymieszaj i odstaw w ciepłe miejsce np. do piekarnika z włączonym oświetleniem. Ciepło z żarówki będzie wystarczające. Po ok. 10 min drożdże zaczną mocno się namnażać, a wtedy na zaczynie będzie widać pęcherzyki powietrza. Dosyp do zaczynu resztę mąki, wsyp sól i wlej oliwę. Wyrabiaj ciasto tak długo, aż zacznie odchodzić od ścianek naczynia. Potem posyp je lekko na wierzchu mąką i odstaw do wyrośnięcia.

Pokrój figi i posiekaj orzechy. Podrośnięte ciasto wymieszaj z owocami i orzechami. Mieszaj ostrożnie, bo figi są delikatne. Przełóż teraz ciasto chlebowe do formy i wierzch posyp posiekanym rozmarynem. Wstaw je ponownie do wyrośnięcia. Jak tylko ciasto podwoi swoją objętość, to znak, że jest gotowe do pieczenia. 

Rozgrzej piekarnik do temp. 200° i wstaw chleb do pieczenia. Po 20 min zmniejsz temperaturę do 170°C i piecz kolejne 20 min. Po wypieczeniu odstaw chleb w formie na kilka minut i dopiero wtedy wyjmij, aby jeszcze odparował. Najlepiej będzie smakował lekko ciepły z masłem.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11.2019-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11.2019-26.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4