Przepisy Chleb jaglano-owsiany z czarnuszką

Składniki

300 g mąki jaglanej

300 g mąki owsianej

300 g mąki ryżowej

300–400 ml wody

50 g babki jajowatej

20 g cukru brązowego

30 g drożdży

1,5 łyżeczki soli

30 ml oliwy z oliwek

20 g czarnuszki

30 g płatków owsianych bezglutenowych

Opis

W szerokiej misce rozkrusz drożdże i wlej ciepłą wodę. Wymieszaj dokładnie i wsyp cukier oraz mąkę ryżową. Wymieszaj razem i zostaw rozczyn do wyrośnięcia na ok. 10 minut w ciepłe miejsce – najlepiej włóż miskę do piekarnika włączonego na ok. 30˚C z wentylatorem.

Jak tylko rozczyn się podniesie, dodaj resztę mąk, babkę jajowatą (daje lepkość przyszłego chleba, zapobiega przed jego szybkim wysychaniem), oliwę, sól i połowę czarnuszki. Wymieszaj razem. Ciasto powinno być zwarte. W razie potrzeby dodaj więcej wody lub dosyp mąki ryżowej w zależności od otrzymanej konsystencji.

Przełóż ciasto chlebowe do formy wyłożonej papierem do pieczenia i wysypanej płatkami owsianymi. Z wierzchu posyp resztą płatków i czarnuszką. Wstaw do wyrośnięcia na ok. 4 godziny. Ważne, żeby ciasto podniosło się w formie i wydawało się lżejsze w dotyku po wyrośnięciu niż przed (to dzięki pęcherzykom powietrza wytwarzanym podczas rośnięcia ciasta).

Rozgrzej piekarnik do temp. 170˚C i wstaw chleb do pieczenia na ok. 45 minut. Po tym czasie sprawdź, czy jest zrumieniony i wyjmij z formy. Przełóż na półmisek, aby wystygł.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8