Przepisy Chleb domowy pszenno-owsiany

Składniki

200 g mąki pszennej chlebowej 650

400 g mąki orkiszowej pełnoziarnistej

300 g wody

1/2 łyżeczki drożdży suchych

1 łyżeczka soli

80 g płatków owsianych

30 g zarodników pszenicy 

Opis

Podgrzej wodę do temperatury ok. 35˚C. Przelej ją do miski, w której będziesz wyrabiać ciasto. Wsyp drożdże i wymieszaj. Dodaj 1/3 części mąki pszennej chlebowej i wymieszaj na gładkie ciasto. Wstaw do ciepłego miejsca lub piekarnika nagrzanego do temp. 30˚C. na ok. 20 minut.

Jak tylko ciasto zwiększy swoją objętość, wyjmij miskę i dosyp pozostałą mąkę i sól. Wymieszaj dokładnie. Wyrabiaj ręcznie lub mechanicznie, aż ciasto zacznie odchodzić od ścianek miski. Posyp mąką wierzch ciasta i uformuj kulę.

Foremkę do pieczenia wysmaruj tłuszczem i posyp płatkami owsianymi. Przełóż ciasto do foremki do 3/4 jej wysokości. Z wierzchu posyp obficie zarodnikami pszenicy i wstaw ponownie do wyrośnięcia na ok. 1, 5 godziny. Jak tylko pięknie wyrośnie, nagrzej piekarnik do temp. 210˚C. Wstaw chleb i piecz przez 15 minut w zadanej temperaturze. Potem zmniejsz do 180˚C i piecz jeszcze 25 minut. Po tym czasie chleb będzie ładnie zrumieniony i będzie odchodził od formy. 

Chleb wyjmij z formy i pozwól mu odpocząć. Jak tylko przestygnie, będzie gotowy do jedzenia. 

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 2.04-11.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8