Przepisy Chleb cebulowy

Składniki

1 cebula

350 g mąki pszennej

1 łyżeczka miodu

10 g drożdży

1 łyżeczka soli

1 łyżeczka tymianku

3 łyżki oliwy

200 ml ciepłej wody

olej do natłuszczenia tortownicy

Sposób przygotowania

 alt=
1

Cebulę umyj i obierz. Posiekaj w drobną kostkę i usmaż na oliwie na lekko złoto.

 alt=
2

Do miski wsyp mąkę, tymianek i sól. Pokrusz drożdże i dodaj do mąki. Wymieszaj suche składniki, a następnie dodaj usmażoną cebulę, wodę i miód. Wyrabiaj przez ok. 15 min.

 alt=
3

Wyrobione ciasto przykryj ściereczką i pozostaw do wyrośnięcia na ok. 40 min. W tym czasie ciasto powinno podwoić swoją objętość.

 alt=
4

 Kiedy ciasto wyrośnie uderz w nie pięścią i ponownie wyrób. Tym razem wyrabiaj krócej, ok. 5 min wystarczy.

 alt=
5

Okrągłą tortownicę posmaruj olejem. Z ciasta uformuj zgrabny bochenek i włóż do tortownicy. Przykryj ściereczką i zostaw do wyrośnięcia na ok. 40 min. Po wyrośnięciu chlebka, pomaluj wierzch oliwą z oliwek i wstaw do nagrzanego do 185° piekarnika na 55 min.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11-13.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11.2019-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4