Przepisy Ceviche

Składniki

4 barramundi

2 awokado

2 czerwone cebule

1 szkl. soku z limonki

1 szkl. soku z pomarańczy

2 papryczki chilli

1/2 szkl. listków kolendry

1 łyżeczka paseczków ze skórki pomarańczy

oliwa z oliwek do skropienia

przyprawy: sól morska, pieprz czarny

Opis

Barramundi oczyść, odetnij głowy, zdejmij skórę i wytnij wzdłuż płaty. Mięso ryby 3 razy dokładnie umyj w wodzie z solą ( 4 łyżki soli) – ostatni raz przepłucz w czystej. Ryby pokrój w 0,5 cm kostkę, zostawiając tylko jaśniejsze części ryb. Następnie włóż je do szklanego naczynia (nie używaj metalowego), posól oraz popieprz.

Sok z limonki wyciśnij do szklanki i zalej nim rybę, dodaj sok pomarańczowy (najlepiej świeżo wyciśnięty). Powinien w całości zakrywać rybę, żadne kawałeczki ryby nie powinny wystawać nad powierzchnię (jeśli potrzeba, dodaj więcej soku niż podano w składnikach). Skórkę pomarańczy sparz i pokrój w paseczki, a następnie dodaj do ryby. Barramundi przykryj i odstaw do lodówki na ok 6–8 godzin. Ryba powinna przypominać w kolorze i konsystencji rybę gotowaną, mięso powinno być jednolicie białe. Na pół godziny przed podaniem pokrój cebulę i papryczkę w paseczki. Listki kolendry porwij w dłoniach i dodaj wszystko do ceviche. Odczekaj chwilkę, aby warzywa lekko zmiękły, a następnie lekko odcedź. Rybę podawaj z awokado i skropioną oliwą z oliwek. Możesz dodawać ją również do rozmaitych sałatek.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8