Przepisy Cebularze

Składniki

Ciasto:

50 g drożdży

1 łyżka cukru

1/2 kg mąki

1 szkl. mleka

1 jajko

1 łyżeczka soli

60 g margaryny

Farsz:

1 kg cebuli

3 czubate łyżki maku

przyprawy: sól, pieprz

Opis

Przygotuj ciasto: mleko podgrzej. Drożdże rozetrzyj z cukrem, 2 łyżkami mąki i połową szklanki ciepłego mleka. Zaczyn pozostaw do wyrośnięcia na ok. 30 min. W garnuszku rozpuść margarynę z drugą połową szklanki mleka. Mąkę wymieszaj z solą. Do mąki dodaj mleko z margaryną i wyrośnięty rozczyn. Jajko roztrzep za pomocą widelca i dodaj do pozostałych składników, zostawiając odrobinę na posmarowanie brzegów cebularzy (około 1 łyżki jajka). Z połączonych składników wyrób ciasto tak, aby nie kleiło się do rąk. Gotowe pozostaw w ciepłym miejscu do wyrośnięcia.

Przygotuj farsz: cebulę pokrój w drobną kostkę i podsmaż na oleju na złoto. Do ciepłej jeszcze, ale już zdjętej z ognia cebuli, wsyp mak i dopraw solą oraz pieprzem.

Przygotuj cebularze: ciasto podziel na 12 części. Każdą część rozwałkuj na placuszki o średnicy ok. 20 cm. Brzegi placków posmaruj pozostawionym jajkiem. Usmażoną cebulę z makiem rozprowadź po placku. Ułóż placki na papierze do pieczenia i odczekaj ok. 15 min, aby znowu trochę podrosły. Gotowe placki wstaw do piekarnika i piecz przez 15-20 min w 200° aż się zarumienią.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11.2019-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11.2019-26.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4