Przepisy Carpaccio z buraków, rukoli i sera koziego

Składniki

2 buraki (średnie)
1 awokado
½ cytryny
50 g sera koziego
1 garść rukoli
2 łyżki orzechów piniowych
ocet balsamiczny (lub krem balsamiczny)
4 gałązki tymianku świeżego

Opis

Buraki wyszoruj, zawiń w folię aluminiową i upiecz w 200°C (ok. 1 godzinę do miękkości). Możesz też ugotować buraki, ale te upieczone są bardziej słodkie i mają swój niepowtarzalny aromat. Ostudzone i obrane buraki pokrój nożem lub szatkownicą w cienkie plastry.

Awokado przekrój na pół, wyciągnij pestkę i pozbądź się skórki. Pokrój je w cienkie półplasterki. Skrop cytryną, aby nie ściemniało. Na talerzu ułóż naprzemiennie plastry buraka i awokado. Na środek wyłóż rukolę. Posyp carpaccio pokruszonym serem oraz orzeszkami. Na koniec skrop kremem lub octem balsamicznym i udekoruj tymiankiem.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 19.11-25.11.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 18.11.2020 - 2.12.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8