Przepisy Bułeczkowa choinka

Składniki

1 kg mąki

1 i ½ szklanki wody lub mleka

½ szklanki cukru pudru

½ łyżeczki cynamonu

szczypta soli

1 opakowanie cukru waniliowego

białko z 1 jajka

Zaczyn:

30 g drożdży

1 łyżka cukru

½ szklanki mleka lub wody

1 łyżka mąki

Opis

Przygotuj zaczyn: drożdże rozetrzyj z cukrem, a następnie rozmieszaj z wodą i mąką i odstaw do wyrośnięcia w ciepłe miejsce.

Przyrządź ciasto: wlej zaczyn i letnią wodę lub mleko do mąki, dodaj szczyptę soli, cukier puder, cukier waniliowy, cynamon i wyrabiaj tak długo, aż stanie się gładkie i będzie odchodzić od rąk. Przykryj i odstaw do momentu, gdy ciasto podwoi swoją objętość (ok. 40 – 60 min).

Gdy ciasto dwukrotnie zwiększy swą objętość, odrywaj kawałeczki, formując w dłoniach niewielkie kulki. Na wyłożonej pergaminem blasze układaj kulki w kształt trójkąta przypominającego choinkę (kulki powinny się stykać).

Na koniec uformuj z kulki ciasta pień choinki i dołącz do powstałego kształtu. Przykryj i pozostaw jeszcze do wyrośnięcia (15 – 20 min).

Wyrośnięte bułeczki posmaruj białkiem za pomocą szerokiego pędzla i piecz w piekarniku nagrzanym do temperatury 200° przez ok. 30 - 40 min.

Z różnej wielkości kuleczek możesz formować różne kształty. Po ostudzeniu, narysuj gwiazdki na każdej bułeczce, a wokół pnia choinki zawiąż czerwoną wstążkę.

Z podanych składników zrobisz ok. 4 stroików.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8