Przepisy Bułeczki ryżowe z bananami

Składniki

100 g ryżu gotowanego

200 g mąki ryżowej 

100 g mąki kukurydzianej 

1 banan 

1 łyżka syropu klonowego

20 g drożdży 

1 łyżeczka soli 

30 ml oliwy

200–250 ml wody

Sposób przygotowania

 alt=
1

Do szerokiej miski rozkrusz drożdże i wlej ciepłą wodę. Wymieszaj dokładnie i wlej syrop klonowy. Dodaj banana i gotowany ryż. 

 alt=
2

Zmiksuj razem. Rozczyn zostaw do wyrośnięcia na ok. 10 minut w ciepłe miejsce. Możesz włożyć miskę do piekarnika włączonego na minimum 30˚C stopni z wentylatorem.

 alt=
3

Jak tylko rozczyn się podniesie, dodaj mąki, oliwę, sól. Wymieszaj razem. Ciasto powinno mieć gęstość zwartej masy, np. gęstej śmietany. W razie potrzeby dodaj więcej wody lub dosyp mąki ryżowej, w zależności otrzymanej konsystencji. 

 alt=
4

Foremki do bułeczek, wysmaruj oliwą i przesyp mąką, aby nie przywierały do formy. Przełóż ciasto porcjami do formy.  Wstaw do wyrośnięcia na ok. 3 godziny. Ważne, żeby ciasto podniosło się w formie i wydawało się lżejsze w dotyku po wyrośnięciu niż przed. Podczas wzrostu tworzą się pęcherzyki powietrza w strukturze, które dają wrażenie lekkości bułek. 

 alt=
5

Piekarnik rozgrzej do temp. 170˚C i wstaw formę z bułkami do pieczenia na ok. 30 minut. Po tym czasie sprawdź, czy się lekko zarumieniły i wyjmij z formy. Przełóż na półmisek, aby bułeczki wystygły. 

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11-13.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11.2019-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4