Bukiet sałat z wędzonym kurczakiem
Składniki
200 g wędzonych filetów z piersi kurczaka
180 g mieszanki sałat
80 g selera naciowego
100 g pomidorów koktajlowych
1 pomarańcza
½ cytryny
20 ml oliwy
30 g czarnych oliwek
10 g pestek dyni
świeże zioła: bazylia, mięta
przyprawy: sól, cukier, biały świeżo zmielony pieprz
Opis

Mieszankę sałat wyjmij z woreczka, umyj pod bieżącą wodą i osusz na kuchennej ściereczce lub w suszarce do sałat. Seler naciowy umyj, ze środka odetnij jasne łodygi, a następnie pokrój je w paseczki pod kątem (seler powinien być cienko pokrojony). Pomidorki koktajlowe umyj i wraz oliwkami  przekrój wzdłuż na połowy. Ostrym nożem zetnij skórę z pomarańczy – włącznie z białą osłoną, a następnie wytnij segmenty owoców z pomiędzy osłon w miąższu. Filety z pomarańczy odłóż do miseczki.

Z wyciętego miąższu wyciśnij sok pomarańczowy do miski, w której będziesz mieszać sałatkę. Dolej sok z cytryny, przypraw solą, cukrem i białym pieprzem. Wlej oliwę z oliwek i wymieszaj. Poszarp listki świeżej bazylii oraz mięty i dodaj je do sosu wraz z selerem, pomidorami i oliwkami. Wymieszaj dressing PORADA KONTEKSTOWA - DRESSING z mieszanką sałat.

Ułóż sałatkę na półmisku. Na suchej patelni zrumień pestki dyni. Wędzoną pierś z kurczaka pokrój pod kątem na plasterki, a następnie ułóż na sałacie. Do dekoracji wykorzystaj filety z pomarańczy oraz świeże liście bazylii i mięty.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Promocje

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 miesiące temu
70 min.
Dania główne
2 miesiące temu
15 min.
Zupy
2 miesiące temu
20 min.
Dania główne
2 miesiące temu
20 min.
Dania główne
2 miesiące temu
35 min.
Desery