Przepisy Bukiet sałat z wędzonym kurczakiem

Składniki

200 g wędzonych filetów z piersi kurczaka

180 g mieszanki sałat

80 g selera naciowego

100 g pomidorów koktajlowych

1 pomarańcza

½ cytryny

20 ml oliwy

30 g czarnych oliwek

10 g pestek dyni

świeże zioła: bazylia, mięta

przyprawy: sól, cukier, biały świeżo zmielony pieprz

Opis

Mieszankę sałat wyjmij z woreczka, umyj pod bieżącą wodą i osusz na kuchennej ściereczce lub w suszarce do sałat. Seler naciowy umyj, ze środka odetnij jasne łodygi, a następnie pokrój je w paseczki pod kątem (seler powinien być cienko pokrojony). Pomidorki koktajlowe umyj i wraz oliwkami  przekrój wzdłuż na połowy. Ostrym nożem zetnij skórę z pomarańczy – włącznie z białą osłoną, a następnie wytnij segmenty owoców z pomiędzy osłon w miąższu. Filety z pomarańczy odłóż do miseczki.

Z wyciętego miąższu wyciśnij sok pomarańczowy do miski, w której będziesz mieszać sałatkę. Dolej sok z cytryny, przypraw solą, cukrem i białym pieprzem. Wlej oliwę z oliwek i wymieszaj. Poszarp listki świeżej bazylii oraz mięty i dodaj je do sosu wraz z selerem, pomidorami i oliwkami. Wymieszaj dressing PORADA KONTEKSTOWA - DRESSING z mieszanką sałat.

Ułóż sałatkę na półmisku. Na suchej patelni zrumień pestki dyni. Wędzoną pierś z kurczaka pokrój pod kątem na plasterki, a następnie ułóż na sałacie. Do dekoracji wykorzystaj filety z pomarańczy oraz świeże liście bazylii i mięty.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8