Przepisy Brzoskwinie w zabajonej glazurze

Składniki

​1/2 kg brzoskwiń ciasteczkowych

4 żółtka

50 g cukru pudru

120 ml słodkiego białego wina

garść płatków migdałowych

listki świeżej mięty do dekoracji

Opis

Przygotuj zabajoną glazurę: garnuszek napełnij do połowy wodą i doprowadź do wrzenia. Do szklanej (najlepiej żaroodpornej) miski wlej tylko żółtka i dodaj cukier. Ubij mikserem na gładką, gęstą, jasną masę. Miskę postaw na garnuszku z gorącą wodą i powoli wlewaj do niej wino, jednocześnie ubijaj całość ubijaczką, aż masa zwiększy swą objętość i stanie się bardzo gęsta.

Brzoskwinie umyj, przekrój na połówki pozbywając się pestek. Do drugiego naczynia żaroodpornego włóż połówki brzoskwiń, zalej je zabajoną glazurą i zapiekaj w piekarniku nagrzanym do temp. 220° przez ok. 3 min. Następnie wyjmij naczynie, a zapieczone brzoskwinie przełóż do pucharków, posypując je płatkami migdałowymi.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8